...
UWAGA: Upewnij się, że zdefiniowałeś różne krótkie nazwy lub numery oddziałów w standardowych wartościach danych firmy dla każdej zainstalowanej firmy. Skrócona nazwa jest wyświetlana w każdym formacie lub drukowana na każdej liście, numer oddziału drukowany jest na fakturach, zamówieniach itp. Oznacza to, że zawsze masz niezawodny sposób rozróżnienia, do której firmy odnosi się ekran lub wydruk.
6.1.1 ZALOGUJ SIĘ
...
W OBSZARZE
...
cdp
Anker | ||||
---|---|---|---|---|
|
Anker | ||||
---|---|---|---|---|
|
Zaloguj się w obszarze
...
cdp - SZWID10
Komputer prosi o podanie ID użytkownika i hasła do programów pojazdu, patrz rozdział Autoryzacje i standardy użytkownika.
...
Dane są wprowadzane do komputera w podanych polach wejściowych. Pola wejściowe są oznaczone w formatach ekranu. W zależności od użytego ekranu aktywne pola wprowadzania są oznaczone małymi kropkami poniżej lub łącznikami. Ta etykieta wskazuje również długość możliwego wpisu. Zasadniczo istnieje kilka różnych typów pól wejściowych.
6.7.1 POLA
...
ALFANUMERYCZNE
Tutaj możesz wpisać litery, cyfry lub znaki specjalne. Istnieją pola alfanumeryczne, np. do wprowadzenia oznaczenia części zamiennej, nazwy ulicy lub numeru podwozia. Komputer rozróżnia wielkie i małe litery. W związku z tym musisz zwracać uwagę na poprawną pisownię podczas wchodzenia. W przypadku niektórych pól wejściowych, np. Kody lub wyszukiwane hasło, wprowadzone małe litery są automatycznie konwertowane na duże litery przez komputer.
...
Przykład: 12450.45 lub 12.450.45 Liczby ujemne są wprowadzane ze znakiem przed lub po liczbie, w zależności od specyfikacji w kontrolkach NLS. Przykład: -120 lub 120 zer wiodących nie musi być wprowadzanych.
6.7.3
...
FORMATY DAT
Daty są zawsze w formacie miesiąc - rok lub dzień miesiąc - rok. Wpisu można również dokonać bez separatora.
...
Funkcja polecenia
F1 Klawisz F1 pełni tę samą funkcję, co klawisz pomocy operatora, przywoływana jest pomoc online.
F3 Za pomocą F3 możesz wrócić bezpośrednio do menu.
UWAGA: Wszelkie dane wprowadzone w bieżącym formacie ekranu nie zostaną zapisane.
Anker F4 F4
F4 Za pomocą F4 rozpoczyna się wyszukiwanie w bazach danych, zaczynając od wyszukiwanego terminu, który można wprowadzić. Możesz wyszukać wyszukiwane hasło (nazwę) u klienta lub w pojeździe dla określonego numeru podwozia. Ten przycisk funkcyjny na ogół nie jest wyświetlany z „F4 = Wyszukiwanie”, ale z lupą obok odpowiedniego pola. Klawisz F4 jest aktywny tylko wtedy, gdy wskaźnik pozycji znajduje się w odpowiednim polu. Czasami funkcja wyszukiwania zakłada, że powiązane pole (np. Typ zawsze ma markę) ma wartość. Jeśli ta powiązana wartość nie zostanie podana, funkcja wyszukiwania nie wyświetli żadnych użytecznych danych. Jeśli masz już przegląd zapasów danych, możesz rozpocząć nowe wyszukiwanie za pomocą F5, za pomocą którego, w zależności od wprowadzonych kryteriów, możesz zacząć od nowa w pewnym punkcie bazy danych
F6 Za pomocą tego klawisza polecenia możesz użyć określonej funkcji programu przełącz na inny lub więcej. Funkcja tego klawisza polecenia jest zawsze szczegółowo opisana w odpowiednim programie.
F11 Za pomocą F11 można wywołać tak zwaną funkcję deszyfrowania. To odszyfrowanie działa na dwa sposoby: „*” przed polem wejściowym: Jeśli pole wejściowe poprzedzone gwiazdką (*) (zwykle zamiast dwukropka po nazwie pola) pozostanie puste, komputer automatycznie wygeneruje dla niego treść po wprowadzeniu F11 Pole i wyświetla to do sprawdzenia (np. Dla pojazdów marki i wprowadzonego typu oznaczenie typu jest odczytywane i umieszczane w odpowiednim polu). Pojawia się komunikat, że pola zostały automatycznie wypełnione wartościami - chyba że dla pola znaleziono błąd wprowadzania danych. Następnie wyświetlany jest odpowiedni komunikat o błędzie. „*” po polu wejściowym: niektóre pola mają zaszyfrowane znaczenie, np. kod powitalny w danych klienta. Za pomocą F11 możesz wyświetlić znaczenie zapisanych lub wprowadzonych pól, jeśli za tymi polami znajduje się gwiazdka (*) w formacie ekranu. Ponadto po zmianie wartości (np. Ceny katalogowej w systemie głównym ET) można użyć klawisza F11, aby wyświetlić wszystkie wartości zależne od tej wartości, tj. Nowo obliczone wartości.
F12 Jeśli dokonałeś pewnego wyboru w programie (np. Wywołałeś konkretny rekord klienta w celu modyfikacji lub rozgałęziłeś się do określonej sekcji programu), możesz powrócić do ostatniego wyboru za pomocą F12 (np. Wybór kluczowego terminu lub wybór przetwarzania). UWAGA: Wszelkie dane wprowadzone w bieżącym formacie ekranu nie zostaną zapisane. F18 Za pomocą tego przycisku funkcyjnego można wyświetlić przegląd aktywnych programów w menu CDP.
F19 To samo dotyczy tego polecenia, co w przypadku F20, tylko z F19 zawsze powracasz do poprzedniego obrazu lub bloku wprowadzania. F20 Jeśli istnieje więcej niż jeden format ekranu dla rekordu danych, ponieważ nie wszystkie dane można znaleźć na jednym ekranie, można użyć F20, aby przejść do następnego ekranu. W celu przetworzenia zamówienia i gwarancji wszystkie dane dla stanowiska mają miejsce na jednym formacie ekranu, ale ze względów organizacyjnych wpis jest podzielony na kilka bloków. Możesz przełączać się z jednego bloku za pomocą F20 do następnego.
F22 Tego klawisza poleceń można użyć do wyboru różnych funkcji w niektórych programach (np. Kopiowanie, drukowanie itp.). Odpowiednia funkcja jest zawsze szczegółowo opisana w odpowiednim programie.
Anker A0000QD$ A0000QD$
F23 Tego klawisza polecenia można użyć do usunięcia rekordu danych lub do anulowania niektórych wpisów. Aby zapobiec błędnemu usunięciu, zawsze pojawia się pytanie, kiedy używasz F23, aby potwierdzić usunięcie za pomocą F23 po raz drugi. Jeśli następnie naciśniesz klawisz ENTER zamiast F23, pierwotne żądanie usunięcia zostanie zignorowane i powrócisz do pozycji programu, w której wcześniej wybrano F23.
...