Instalacja (Ogólne/F1 - Pomoc online/CDP/PL)
4.0 INSTALACJA
UWAGA: Aby pomyślnie zainstalować pakiet aplikacji
w Twojej firmie, konieczne jest, aby punkty wymienione w rozdziale „Wymagania wstępne” zostały spełnione, a następnie wymagane prace zostały wykonane w odpowiednim czasie i sumiennie.
W tym rozdziale przedstawiono najważniejsze punkty
w których można podzielić na następujące zadania:
- Prace, które należy wykonać przed instalacją w firmie
- Prace, które należy wykonać podczas faktycznej instalacji programów
i pliki należy wykonać
- Prace, które należy wykonać po instalacji
4.1 PRZYGOTOWANIE INSTALACJI
4.1.1 AKCESORIA
Do pracy z pakietem aplikacji potrzebujesz różnych
akcesoriów. Dokładną ich listę znajdziesz w rozdziale „Wymagania
Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne akcesoria przed ich zainstalowaniem, ponieważ należy wziąć pod uwagę czasy dostawy
Aby upewnić się, że nie masz żadnych przeszkód z powodu brakujących akcesoriów, nawet podczas pracy z pakietem aplikacji powinieneś
okresowo sprawdzać zapasy i dokonywać kolejnych zamówień w odpowiednim czasie.
4.1.2 SZKOLENIE PRACOWNIKÓW
Aby pracownicy mogli pomyślnie pracować z programami,
jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy, zalecamy następujące szkolenie:
- szkolenie z obsługi terminala
- szkolenie z obsługi systemu
- szkolenie z pracy z aplikacją
IBM oferuje kursy w swoich centrach edukacyjnych do nauki stacji danych
lub Operacja systemowa.
Do szkolenia pracowników w zakresie aplikacji zalecamy
oprócz ewentualnego szkolenia konsultantów, zwłaszcza przeczytanie
rozdziałów „Praca z pakietem aplikacji” lub „Pomoc online”.
4.1.3 PRZYGOTOWANIE DANYCH
Aby pracować z pakietem aplikacji, konieczne jest zdefiniowanie pewnych
informacji w firmie i danych podstawowych. Te
można przygotować, abyś mógł wprowadzić je
szybciej po faktycznej instalacji. Więcej informacji na temat
danych firmy i danych podstawowych znajduje się w odpowiednich
rozdziałach instrukcji.
UWAGA: W przypadku danych firmy czasami dostarczane są wartości domyślne
które są automatycznie dostępne
od momentu instalacji. Powinieneś wydrukować te dane jako pierwszą część pracy
sprawdzić ich przydatność i, jeśli to konieczne, dodać
lub. poprawny.
4.1.4 informacje potrzebne do INSTALACJI
Musisz przygotować następujące informacje do instalacji:
- Skrócona nazwa firmy Krótka 15-znakowa krótka nazwa Twojej firmy, która będzie używana do wszystkich kolejnych prac nad nagłówkami na ekranie lub listach
- Identyfikator użytkownika ogólnej upoważnionej osoby A Numer od 1 do 8 cyfr Identyfikacja użytkownika, któremu udzielono ogólnej autoryzacji
- hasło ogólnej autoryzacji 4-cyfrowe hasło do ogólnej autoryzacji
UWAGA: Podane tu pola ID użytkownika i Hasło odnoszą się tylko do tego pakietu aplikacji i nie mają nic wspólnego z identyfikatorem użytkownika i hasło do logowania w systemie aplikacji / 400.
4.1.5 USTALENIE RUTYNY W FIRMIE
Bardzo ważnym punktem przy planowaniu użycia pakietu aplikacji są względy dotyczące organizacji codziennej rutyny pracy w firmie. Kierownik instalacji musi odpowiedzieć na następujące pytania:
- KTO może i powinien wykonać, które prace mieszczą się w zakresie aplikacji. Obejmuje to:
- Kto jest odpowiedzialny za jakie zadania i obszary
- Kto przygotowuje informacje dla komputera
- Kto wprowadza dane na ekran
- Kto otrzymuje jakie oceny
- KIEDY są okresowe zadania do wykonania:
- Kiedy należy wystawić ostatnie faktury dnia
- kiedy ma być wykonana kopia zapasowa danych
- kiedy ma być przeprowadzane codzienne zamknięcie
- kiedy ma być przeprowadzane miesięczne zamknięcie
- kiedy należy wywołać różne statystyki lub oceny
4.1.5.1 PLAN PRACY
Przygotowując plan pracy, otrzymasz pomoc dotyczącą planowania. Określając uprawnienia, możesz teraz przypisać każdemu pracownikowi niezbędne możliwości pracy.
4.1.5.2 ARCHIWUM
Oprócz wyjaśnienia, kto wykonuje odpowiednią pracę z pakietem aplikacji i kiedy, należy również zorganizować system archiwizacji. Różne dokumenty, listy i oceny są drukowane jako część pakietu aplikacji. Przed rozpoczęciem pracy z pakietem aplikacji należy zorganizować przechowywanie najważniejszych list i dokumentów. Na fakturach należy również uwzględnić ustawowe okresy przechowywania..
4.1.5.3 KOPIA ZAPASOWA DANYCH
Organizacja tworzenia kopii zapasowych danych ma kluczowe znaczenie dla płynnej pracy z pakietem aplikacji. Dobrze zorganizowana kopia zapasowa danych może zaoszczędzić wiele godzin pracy w przypadku awarii komputera. Dlatego określ:
- KTO musi wykonać kopię zapasową
- JAK CZĘSTO tworzysz kopię zapasową danych
- GDZIE są przechowywane nośniki danych
- JAK CZĘSTO tworzysz kopie zapasowe dla innej lokalizacji (innego budynku)
4.2 INSTALACJA PAKIETU APLIKACYJNEGO W SYSTEMIE
Aby zainstalować oprogramowanie, skorzystaj z własnych instrukcji instalacji.
OGÓLNE INFORMACJE DOTYCZĄCE INSTALACJI - SINSW10
W tym formacie ekranu musisz podać ogólne informacje wymagane do instalacji.
Skrócona nazwa firmy 15 cyfr alfanumerycznych
Tutaj wprowadź krótką nazwę swojej firmy. Jest to pokazane w pierwszym wierszu masek ekranu i wydrukowane w nagłówku na wszystkich listach. Pseudonim nie może być pusty. Skróconą nazwę można później zmienić za pomocą programu do utrzymania ogólnych wartości standardowych.
Identyfikator użytkownika
8 cyfr alfanumerycznych ogólnego upoważnionego W tym polu należy wprowadzić identyfikator użytkownika, za pomocą którego ogólny uprawniony użytkownik aplikacji pojazdu ma się później zalogować do programów. Objaśnienia znajdują się w rozdziale „Obsługa profili użytkowników”. Identyfikator użytkownika nie może być pusty.
Ogólne autoryzowane hasło
4 cyfry alfanumeryczne W tym polu podajesz hasło ogólnej upoważnionej osoby należącej do ID użytkownika. Hasło musi składać się z czterech cyfr i może składać się wyłącznie z liter lub cyfr.
UWAGA:
Zanotuj natychmiast identyfikator użytkownika i hasło generała i przechowuj te informacje w bezpiecznym miejscu, które nie jest dostępne dla wszystkich pracowników. Będziesz także potrzebować tych informacji później, aby zalogować się w aplikacji pojazdu. Po potwierdzeniu formatu ekranu SINSW10 masz możliwość kontynuowania z klawiszem „ENTER” lub powrotu z klawiszem F12, aby wprowadzić krótką nazwę firmy. Następnie wszystkie pliki wymagane przez aplikację są tworzone automatycznie. Biblioteka firmy dla firmy 1 jest następnie tworzona i wypełniana wpisami. Instalacja jest teraz zakończona. Wyświetlany jest format ekranu SIGN ON (SZWID10). Musisz zalogować się do aplikacji za pomocą identyfikatora użytkownika i hasła ogólnej autoryzacji wprowadzonej w formacie SINSW10 podczas instalacji (patrz rozdział „Logowanie i wylogowywanie na ekranie”).
UWAGA:
Jako pierwsze zadanie po instalacji należy przygotować wystarczającą liczbę nośników danych do wykonania kopii zapasowej aplikacji, danych katalogowych i danych pomocniczych (patrz rozdział „Różne prace pomocnicze”). Następnie należy zapisać aplikację, dane katalogowe i dane pomocnicze (patrz odpowiedni rozdział), po czym można rozpocząć tworzenie danych. Dobrze przechowuj te bezpieczniki. Będziesz go potrzebować, jeśli aplikacja lub dane pomocnicze na dysku zostaną usunięte lub zniszczone, aby odtworzyć aplikację lub dane pomocnicze na dysku.
UWAGA:
Nie można użyć taśm dostarczonych przez VECTOR do ponownego załadowania aplikacji na dysk po pomyślnej instalacji. Zniszczyłbyś wszystkie zapisane dane !!!
4.3 Numer licencji
Wprowadzenie numeru licencji cdp
W tym formacie ekranu wprowadź numer licencji używany do sprawdzenia, czy pakiet samochodowy jest zainstalowany w odpowiednim systemie. Pakiet pojazdu jest standardowo dostarczany z licencją testową. Po wygaśnięciu licencji testowej (czas trwania 60 dni) potrzebujesz numeru licencji na pakiet samochodowy. Poproś o numer licencji jak najszybciej po zainstalowaniu aplikacji w systemie. Pamiętaj, że np. Przy wymianie urządzenia należy również poprosić o nowy numer licencji. Formularz, w którym można uzyskać numer licencji, można znaleźć w załącznikach do dostaw nośnika danych.
Lizenznummer 24 cyfry alfanumeryczne
Wprowadź numer licencji w tym polu. Ten numer licencji jest ważny tylko dla twojego systemu. Program sprawdza numer licencji i zgłasza wynik kontroli.
4.4 INSTALACJA INNYCH OPERACJI
Możesz zarządzać kilkoma firmami równolegle w swoim systemie bez wpływu na siebie danych. Wszystkie przetwarzanie i oceny pozostają całkowicie odrębne. Ta opcja umożliwia np. przeprowadzając również test, w którym możesz wypróbować wszystkie funkcje programu, jak chcesz, bez narażania swoich prawdziwych danych. Może to być również wielką zaletą podczas szkolenia nowych pracowników. Szczegółowe informacje na temat instalowania innych firm można znaleźć w odpowiednim opisie programu.
4.5 dodatki do programu
Dodatki do programu dotyczą funkcji, które nie są częścią pakietu podstawowego. Te dodatki do programu należy zamówić osobno, aw niektórych przypadkach (w zależności od dodatkowych programów) zakupić.
4.5.1 instalacja dodatków specyficznych dla marki
Dodatki specyficzne dla marki odnoszą się przede wszystkim do programów, z którymi przetwarzane są dane z innych systemów (np. Cena, dostęp do dostawy za pośrednictwem nośników danych) lub z którymi przetwarzane są dane dla innych systemów (np. Zamówienia). Szczegółowe informacje na temat instalowania dodatkowych programów można znaleźć w odpowiednim opisie programu.
4.5.2 instalacja dodatków niezależnych od marki
Dodatki do programu niezależne od marki to programy, które oferują dodatkowe funkcje specyficzne dla kraju dla pakietu podstawowego (np. Dodatkowy program specyficzny dla Austrii w zakresie standardowego podatku konsumpcyjnego) lub dodatkowe funkcje, które stanowią rozszerzenie pakietu podstawowego (np. Zarządzanie pozostałościami). Szczegółowe informacje na temat instalowania dodatkowych programów można znaleźć w odpowiednim opisie programu.